V Praze vzniknou tři plnicí stanice pro auta na vodíkový pohon. Chystá se je vybudovat společnost Pražská plynárenská. První má stát v areálu firmy v Michli a další dvě potom v rámci velkých logistických areálů.

Od poloviny minulého roku můžeme slýchat o krásném počinu Prahy - vybudování Jezírka na Letné. Jedná se další skutečný evropský unikát, protože to není jen tak nějaké jezírko. Stálo Prahu přes 16 mil. Kč a je napájeno z Rudolfovy štoly.

Před nějakou dobou jsme psali o tom, jak je pražská MHD drahá a že Dopravní podnik hl. m. Prahy a.s. razí prapodivnou politiku drahých elektronických jízdenek, aby mohl preferovat nesmyslně drahé terminály. Prostě zatímco Vaše banka předpokládá, že máte mobilní telefon a všichni se snaží jít cestou minimalizace "papírové dokumentace", tak dopravní...

Pražský magistrát hodlá vytápět své budovy a další objekty v jeho správě teplem z vltavské vody. Vybuduje proto přivaděč vody z Vltavy pro tepelná čerpadla ve svém sídle na Mariánském náměstí. Cílem má být uspořit náklady na energie za vytápění. Na vybudování přivaděče vypisuje výběrové řízení v hodnotě okolo 30 milionů korun.

Energetická krize v Evropě i v Česku vede mnohé domácnosti i firmy k přechodu na topení dřevem, nebo uhlím. Podle čerstvé analýzy Mezinárodní agentury pro energii (IEA) bude letos celosvětová spotřeba uhlí rekordní a poprvé překoná hranici 8 miliard tun.

Úředníci a další zaměstnanci radnice v Praze 10 se budou muset stěhovat. Budova úřadu je v takovém stavu, že ji nebude možné nadále využívat. Radnice se tak přestěhuje do pronajatých prostor.