Topení plynem se opět prodraží. Pražská plynárenská zvedá ceny až o 50 procent

04.10.2022

Finanční problémy Pražské plynárenské, kvůli kterým žádá o miliardové úvěry, pocítí přímo i její zákazníci. Od 1. června si někteří zákazníci připlatí za plyn v průměru dalších o 39 procent.

Podle deníku Právo a serveru Novinky.cz společnost v těchto dnech rozesílá klientům nové ceníky a z nich vyplývá, že domácnost v rodinném domě, která plynem ohřívá vodu, vaří i topí, si oproti novým dubnovým cenám za samotný plyn připlatí 50 procent navíc.

Zdražení představuje problém i pro zákazníky, kterým dobíhá v dohledné době fixace. Novou totiž Pražská plynárenská nedovoluje v současnosti zřídit, lidé tak budou muset platit plnou cenu. Z ceníků zmizely také jakékoliv slevy za věrnost a podobná cenová zvýhodnění.

Pražská plynárenská zdražení zdůvodňuje situací na trhu s plynem a tvrdí, že se zvýšením cen čekala na konec topné sezóny. Zdražení by totiž nejvíce pocítili uživatelé lokálního plynového vytápění. Ti jsou, narozdíl od odběratelů centrálně vyráběného tepla, na momentální ceně plynu nejvíce závislí.