Kamiony s pomocí pro Ukrajinu. Děkujeme

29.03.2022

Obdivuhodnou pomoc potřebným na válkou zasažené Ukrajině se daří organizovat po celé České republice. Na jednotlivých akcích akci se podílí také jako dobrovolníci členové a příznivci Spolku pro krásnou a zdravou Prahu.

Jedna z nich proběhla například v Karlovarském kraji z iniciativy nejen místních žen. Lidé na základě výzev na sociálních sítích a osobních vazeb shromáždili v krátkém čase potraviny, oblečení, dětské výživy a pleny, karimatky, spací pytle a mnohé další pro několik velkých dodávek, které jsou již na místě určení. Na Ukrajinu již doputovala také velká dodávka zdravotnického materiálu a léků. Ty putují přímo na konkrétní místa přes slovenskou hranici, která je prostupnější.

Podařil se také neuvěřitelný kousek, když se povedlo zorganizovat pomoc také z Německa, odkud vyjelo již 10 kamionů se zdravotnickým materiálem. Ten je na hranicích překládán a jede rovnou do nemocnic přímo v Kyjevě, kde již na něj zdravotníci čekají. Další tři kamiony podobným způsobem míří na Ukrajinu ze Švédska.

Další akce se potom připravují. Spolek je vděčný všem, kteří se pomoci válkou ohroženým lidem účastní, či ji jakýmkoliv způsobem podporují.